Valečsko nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku a s ní spojené trávení volného času. V okolí se nachází několik cyklostezek, které jsou součástí sítě cyklostezek Karlovarského kraje. Projet se můžete přírodním terénem, ale i po silnicích, které jsou málo frekventované a tak můžete terén kombinovat podle vlastní chuti. Trasy jsou většinou středně náročné, využijete všechny typy jízdních kol. Podél cyklotras se nacházejí odpočinková stanoviště, informační tabule a mapy.

Výlety za poznáním Valče

  • Barončina stezka

Valeč, náměstí - Valeč, zámek 0,5km - Neuhaus 2,5km (rozvaliny) - odpočívadlo 6km - Valeč, náměstí 10km

  • Kouzelným místem

Valeč, náměstí - rozc. Bělá - Velký Hlavákov - Albeřice - Luka - Radošov - rozc. Březina - Dolní Valov - Těšetice - rozc. Bochov - Údrč - Polom - Ratiboř - Žlutice - Záhořice - Chyše - Nová Teplice - Bošov - Libkovice - Kostrčany - Jeřeň - Valeč, náměstí (stezka č.35, 2249, 2233, 2279,  2278, 3070 a Cesta z města)

Chyše, náměstí - Žlutice - Mostec - Štědrá - Pšov - Kobylé - Kolešov - Vladořice - hradiště Vladař - Vladořice - Bohuslav - Radotín - Rabštejn nad Střelou - Jablonná - Dvorec - Luby - Chyše

Tipy na výlety v okolí

nabízí možnost navštívit atraktivní památky, nacházející se přímo na trase. Nejprve historické město Cheb, zámek v Sokolově, gotický hrad Loket, Svatošské skály a na samém konci lázeňské město Karlovy Vary.

Po cyklotrase se můžete vydat i do příhraničí, nově otevřená cyklostezka vede přes Krušnohorský hřeben v Jelení do německého Wildenthalu a spojuje Karlovy Vary a saské Aue. Délka trasy je necelých 60km.

Zdatnější jezdci mohou využít bikepark na Klínovci, který nabízí nevšední zážitky všem vyznavačům adrenalinových sportů. Trať měří 2665m a její počátek je na samém vrcholu Krušných hor. Konec je o 470m níže v údolí.